02.06.2011

Nabídka biopotravin je prozatím široká především u mléčných výrobků. Jedná se o kozí mléko, čerstvé sýry, pomazánky z kozí farmy Březí. Dále pak o čerstvé sýry z kravského mléka z farmy Belina, zrající sýry kravské z horského statku Abertamy. Zajímavostí je tvrdý tvaroh v biokvalitě z kravského mléka. Ten je skutečnou raritou, protože se jeho výrobou zabývá jen velmi málo chovatelů / zpracovatelů.

Nákupem biopotravin přispíváte k lepší pohodě chovaných zvířat, ochraně životního prostředí a v neposlední řadě i ke zlepšení vašeho zdraví.

Možná nevíte, že výsledky šetření Výzkumného ústavu mlékárenského potvrzují jednoznačně zvýšený výskyt bioaktivních látek v mléku pocházejícím z ekologického zemědělství v porovnání s mlékem z konvenčních chovů. Více informací najdete na www.bio-info.cz.

Postupně budeme nabídku biopotravin rozšiřovat. Již teď nabízíme hovězí maso z farmy Angus. Zvířata jsou chována v systému ekologického zemědělství. Za nedlouho si budete moci koupit i jehněčí maso z horského statku Abertamy v biokvalitě. Snažíme se nalézt vhodného dodavatele české biozeleniny. Jsme na správné stopě, tak nám prosím držte palce.

 č.1

»zpět do archivu novinek